Audioriver

Skoro dobrze można rozpocząć miesiąc to warto równie dobrze go zakończyć – pod koniec lipca w Płocku na malowniczej plaży nad Wisłą co roku organizowany jest festiwal Audioriver. Pierwszy event pod tą nazwą odbył się w 2006 roku, od tego czasu silnie ewoluował, obecną formę przyjął w 2013 roku.

Aktualnie przez 3 lipcowe dni na różnych scenach gra za każdym razem ponad 100 artystów, jest zatem w czym wybierać. Organizatorzy z biegiem lat dostosowując się do rosnącej popularności festiwalu powiększyli ilość scen, na których można zobaczyć świetnych artystów - uczestnicy mają szansę bawić się aż przy 8 scenach: Main Stage, Circus Tent, Hybrid Tent, Burn Stage, Kosmos, True Music Stage, Rynek oraz na dwóch dodatkowych scenach otwartych jedynie w ostatni dzień imprezy.

 

 

 

 

Nazwa Audioriver mówi sama za siebie – jest to dosłownie rzeka muzyki, fani elektronicznych brzmień trafiają tu do swoistego raju. Artyści ze światowej sceny Drum and bass, Electro house czy Dubstep rządzą płocką sceną przez trzy wyjątkowe dni w roku. Rudimental, Sub Focus, Netsky, ZHU, Gordon City, to tylko część artystów, którzy do tej pory wystąpili w edycjach festiwalu.

 

Ten wyjątkowy event w Płocku to nie tylko ogromna ilość muzyki, ale także towarzyszące mu ciekawe wydarzenia. Stworzono swoiste dwie submarki podlegające pod Audioriver. Od 2010 roku podczas samego festiwalu systematycznie organizowany jest projekt o nazwie Rynek Niezależny, na którym podczas spotkań można korzystać z darmowych Targów i Warsztatów Muzycznych. Drugim podległym wydarzeniem jest Konferencja Muzyczna organizowana od 2011 roku. Przyjęła ona formę otwartych paneli dyskusyjnych z udziałem osób z branży muzycznej, serii spotkań i wykładów. Konferencja każdego roku jest organizowana w innym mieście, dotychczas odbyła się już w Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu.

Oprócz tego uczestnicy Audioriver co roku w przerwie między koncertami mogą skorzystać z kina festiwalowego - wcześniej organizowane w namiocie na płockiej plaży nad Wisłą, a od 2009 roku przeniesione do kina na ulicy Tumskiej oferuje ciekawe i niekomercyjne filmy.

 

 

POWRÓT
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    [ROZUMIEM]