Pol’And’Rock Festival

Elektryzujące koncerty, atmosfera, której nie da się opisać słowami, ogromna przestrzeń wypełniona muzyką i pozytywnymi ludźmi to właśnie jest Pol’And’Rock. Festiwal znany wcześniej jako Przystanek Woodstock każdego roku w sierpniu przyciąga z całego świata fanów mocniejszej muzyki na pola pod Kostrzynem nad Odrą. Na jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych w Europie przyjeżdżają przedstawiciele wielu subkultur muzycznych, w różnym wieku – od najmłodszych maluchów razem z rodzicami, po ludzi którzy są z tym festiwalem od jego początków czyli już ponad 20 lat (pierwsza edycja Przystanku Woodstock miała miejsce w 1995 roku).

 

Co roku na Dużej Scenie goszczą światowi artyści jak Black Label Society, Dream Theater, Shaggy, Flogging Molly czy Within Temptation, niektórzy z nich kilkukrotnie pojawiali się w kolejnych edycjach tego eventu. Nie brakuje tam oczywiście polskich wykonawców równie wielkiego formatu - Hey z Kasią Nosowską Organek, Ania Rusowicz, Grubson, Nocny Kochanek oraz Łąki Łan. Idea Małej Sceny (wcześniej nazywanej Sceną Folkową) nie oznacza, że spotkamy się tam z artystami mniej znanymi, wręcz przeciwnie, występują tam gwiazdy z Dużej Sceny - Grubson, Mela Koteluk czy Curly Heads z Dawidem Podsiadło. Owszem, koncerty dają tam również zespoły mniej znane, ale ideą powstania Małej Sceny było przede wszystkim nadanie kameralności występom.


Podczas XII edycji Przystanku Woodstock po raz pierwszy zorganizowano Akademię Sztuk Przepięknych. Akademia to nie tylko spotkania z ciekawymi gośćmi, ale również warsztaty artystyczne i zarazem niezwykła możliwość obcowania ze sztuką i kulturą. Uczestnicy mogą spróbować tu swoich sił w malarstwie czy rzeźbie, podczas spotkań odbywają się także warsztaty, podczas których omawiane są tematy społeczeństwa, zdrowia czy rozwoju osobistego. Hasłem przewodnim festiwalu jest “Miłość, przyjaźń, muzyka!” i tak właśnie można opisać atmosferę podczas całego wydarzenia. Wybuchowa mieszanka kultur, muzyki, religii i przede wszystkim ludzi bawiących się ze sobą ponad wszystkimi podziałami.

 

Głównym założeniem organizatora Jurka Owsiaka przy tworzeniu Pol’and’Rock było i nadal jest podziękowanie wolontariuszom biorącym udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za ich zaangażowanie. Kolejnym powodem jest chęć dzielenia się muzyką i radością z każdym, zatem zaproszeni i mile widziani są nie tylko wolontariusze, ale właściwie każdy chętny – wstęp na Pol’and’Rock jest darmowy!

POWRÓT
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    [ROZUMIEM]