Off Festival

Co roku na początku sierpnia w Katowicach fani muzyki alternatywnej mają swoje wyjątkowe święto. Ciekawe muzyczne eksperymenty z pogranicza rocka, elektroniki, rapu i jazzu mieszają się w magnetyczne brzmienia. Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu jest Artur Rojek, wokalista znany z Myslovitz. Jak sam mówi, OFF Festival zrodził się z marzeń i chęci dzielenia się muzyką, jego ulubioną muzyką, czyli właśnie wybuchową mieszanką o której mowa. Muzyka alternatywna w Katowicach łączy fanów muzyki i artystów z całego świata.

Do tej pory wystąpili między innymi The Smashing Pumpkins, PJ Harvey, My Bloody Valentine, Metronomy, a także polskie gwiazdy jak Hey z Kasią Nosowską, O.S.T.R., Muchy czy sam organizator - Artur Rojek. Mamy tu zatem synth-pop obok black metalu i shoegaze na zmianę z techno.

 

Off Festival to wyjątkowe wydarzenie kulturalnie, nie tylko muzyczne. Co roku pojawiają się ciekawe urozmaicenia dla uczestników. Podczas drugiej edycji atrakcją kulturalną był Art Namiot, gdzie oprócz prezentowanej sztuki współczesnej znanych twórców można było zaprezentować własne prace. Ponadto odbywały się tam również ciekawe panele dyskusyjne. Podczas VI edycji powstała Kawiarnia Literacka - tam osoby chcące nieco odetchnąć od muzyki mogły spotkać się ze znanymi autorami prozy i poezji, a także i posłuchać fragmentów utworów odczytanych przez samych twórców. Zainteresowanie Kawiarenką okazało się ogromne i od tego czasu organizowana jest podczas każdej edycji Off Festival - jak do tej pory uczestnicy mieli okazję dyskutować z Olgą Tokarczuk, Szczepanem Twardochem, Natalią Fiedorczuk czy Krzysztofem Vargą.

 

Liczne wydarzenia kulturalne odbywające się na tym festiwalu nadają mu niezwykłego klimatu. Szukacie imprezy na której usłyszycie dużą dawkę muzyki alternatywnej, spotkacie się z ciekawymi ludźmi, obejrzycie niekomercyjne kino? Wybierzcie się do Katowic, tego nie możecie przegapić!

POWRÓT
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    [ROZUMIEM]