Kraków Live Festival

Kraków Live Festival znany wcześniej jak  to świetna impreza, na której podczas każdej edycji goszczą wielkie gwiazdy światowej muzyki. Co roku w Krakowie na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego fani z całego świata mogą usłyszeć artystów takich jak Jay-Z, Shaggy. Kendrick Lamar, Martin Garrix, Jessie Ware, Die Antwoord Rhianna, The Prodigy, Interpol, Placebo, a także polskich wykonawców - Hey, Korteza, Organka, O.S.T.R czy Indios Bravos.

 

Oprócz wielkich gwiazd i sporej dawki muzyki organizatorzy wspierają podczas festiwalu różne idee - jedną z nich jest na przykład chęć zadbania o środowisko. Podczas poprzednich edycji na koncertach bawiło się od 30 do 50 tysięcy osób - to ogrom publiczności pozostawiających po sobie ogrom śmieci, stąd inicjatywa ECO, która zachęca uczestników do korzystania z kubków wielokrotnego użytku - dostępne są one za opłaceniem zwrotnej kaucji w wysokości 7 zł. Dzięki współpracy z miastem Kraków organizatorzy zapewnili uczestnikom także dostęp do znanych obiektów kultury za symboliczną złotówkę! Można zwiedzać ekspozycje w Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa i Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz odwiedzić Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora – Cricotekę.

 

 

Festiwal swoją pierwszą edycję miał w 2006 roku. Bardzo szybko zdobył popularność, został również zauważony za granicą - w 2009 roku Coke Live Music Festival został nominowany do prestiżowej nagrody UK Festival Awards 2009, w kategorii Best Overseas Festival, czyli na najlepszy festiwal odbywający się poza Wielką Brytanią – na kontynencie europejskim. Organizatorem imprezy jest agencja koncertowa Alter Art.

 

Przełomowym momentem okazał się rok 2013, kiedy po VIII edycji Coca-Cola wycofała się ze sponsorowania imprezy. W związku z zaistniałą sytuacją czyli brakiem głównego sponsora organizatorzy zmuszeni byli odwołać event w kolejnym roku. Natomiast już od 2015 roku festiwal powrócił z nowym sponsorem - miastem Kraków, a co za tym idzie pojawił się pod nową, obecną nazwą Kraków Live Festival.

POWRÓT
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    [ROZUMIEM]