Colours of Ostrava 2019

Colours of Ostrava to międzynarodowy festiwal, którego uczestnicy mogą zobaczyć artystów z różnych gatunków muzycznych. Odbywa się w czeskiej Ostrawie od 2002 roku. Początkowo koncerty były grane na scenie w centrum miasta przy ulicy Stodolni, ale z upływem lat stale rosnące zainteresowanie festiwalem sprawiło, że organizatorzy musieli go przenieść w lokalizację zapewniającą znacznie większą przestrzeń. W 2012 roku nadarzyła się wyjątkowa okazja, aby Colours of Ostrava odbywał się na terenie dawnej huty Dolní Vítkovice. Niezwykła industrialna infrastruktura dawnych kopalń, hangarów i pozostałości po liniach produkcyjnych stwarza co roku nadaje festiwalowi niespotykanego nigdzie indziej klimatu.

 

Dotychczas festiwal gościł takich artystów jak Iggy Pop, Kygo, George Ezra, The Cranberries, Gipsy Kings, Bobby McFerrin, Jamie Cullum, Robert Plant czy  Alanis Morissette, a także innych znanych wykonawców jazzu, rocka, world music, popu oraz muzyki alternatywnej. Na rok 2019 zapowiedziano The Cure i Florence And The Machine.


Cały festiwal to starannie przygotowane ponad 350 różnych punktów programu dostępnych dla każdego uczestnika. Oprócz koncertów organizatorzy zapewniają panele dyskusyjne, przedstawienia teatralne, pokazy filmów, różnego rodzaju warsztaty i wiele innych atrakcji. Od 2016 roku na festiwalu można również wziąć udział w międzynarodowym forum dyskusyjnym - Meltingpot, są to spotkania z inspirującymi znanymi osobami świata kultury i rozrywki.

 

Przez trzy lata z rzędu (2004-2006) Colours of Ostrava uznane zostało za najlepsze wydarzenie muzyczne przez ALMA (Akropolis Live Music Awards) w kategorii koncert/festiwal roku. W listopadzie 2014 roku festiwal zakwalifikowano do ścisłego finału prestiżowej nagrody Festival Awards w kategorii Best Major European Festival.

POWRÓT
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    [ROZUMIEM]