Lollapalooza

Globalny festiwal organizowany już prawie 30 lat! Forma Lollapaloozy na przestrzeni tych trzech dekadach ulegała zmianom kilkukrotnie, obecnie jest to dwudniowe święto muzyki każdego rodzaju. Pomysłodawcą i organizatorem jest Perry Farrell wokalista zespołów Jane’s Addiction i Porno for Pyros. Niezmienna pozostaje idea Lollapaloozy - zaprezentowanie na jednej scenie artystów z odmiennymi stylami muzycznymi, mamy tu rock alternatywny, indie rock, rap, punk rock. Mieszanka muzyki przyciągająca rzesze fanów, nie bez przyczyny.

W festiwalu biorą udział gwiazdy z najwyższej półki - Metallica, Pearl Jam, Eminen, DeadMau5, Kanye West, Bjork, Lana del Rey, Foo Fighters, Red Hot Chili Peppers, The Killers, Imagine Dragons, Pharrell Williams,  Wiz Khalifa, The Weekend, David Guetta, Dua Lipa, Kygo czy Armin van Burren.

 

Lollapalooza to festiwal z burzliwą przeszłością. Pierwsza edycja miała miejsce w 1991 roku w Chicago i kilku innych miastach na świecie. Tak było przez 6 następnych lat, aż do roku ‘97 gdzie zawieszono jego działalność. Reaktywowany został z rozmachem jedynie na jedną edycję w 2003 roku, wówczas koncerty odbyły się aż w 30 miastach, ale zainteresowanie okazało się tak słabe, że organizatorzy kolejny raz podjęli decyzję o wstrzymaniu festiwalu w kolejnych latach. Od 2005 roku Lollapalooza istniał jedynie w Chicago, a od paru lat jego popularność zaczyna niesamowicie wzrastać, do tego stopnia, że kolejne państwa przyłączają się do organizacji tego eventu w swoich stolicach. Obecnie festiwal odbywa się w miastach takich jak Buenos Aires, Santiago, Sao Paulo, Chicago, a w Europie Stockholm, Berlin i Paryż.

POWRÓT
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    [ROZUMIEM]