Hip-hop Kemp

Hip-hop Kemp jak sama nazwa wskazuje jest festiwalem koncentrującym się na kulturze hip-hopu. Każdego roku w czerwcu przez trzy dni na na terenie lotniska w czeskim Hradec zbiera się elita wykonawców zapewniając fanom (jak sami określają) „najtłustszą imprezę roku”. W okolicach 2000 roku redakcja czeskiego magazynu BBaRáK wpadła na pomysł zorganizowania undergroundowego festiwalu. I tak już dwa lata później – w 2002 roku odbyła się pierwsza edycja Hip-hop Kemp.

 

Z początku wizja określała zapraszanie wielu wykonawców z „artystycznego podziemia”, którzy nie byli zbyt znani, zamiast jednej wielkiej gwiazdy. Jednak co roku festiwal cieszył się coraz większym zainteresowaniem dając finansowe możliwości organizatorom na zapraszanie zarówno artystów mniej popularnych jak i wielkoformatowe gwiazdy muzyki hip-hopowej.

Na scenie festiwalu podczas minionych edycji gościli między innymi Kendrick Lamar, The Roots, Mos Def, Jedi Mind Tricks, D.I.T.C, Redman, Machine Gun Kelly, CeeLo Green czy Evidence. Organizatorzy nie zapominają o silnej polskiej scenie hip-hopu, co roku zapraszają artystów takich jak O.S.T.R., Kaliber 44, Grubson, Quebonafide, TeDe, DonGuralesko, Kękę i Paluch oraz Ten Typ Mes. To oczywiście jedynie część wykonawców, którzy już mieli okazję pojawić się na festiwalu.

 

Każdego dnia uczestnicy mają szansę bawić się przy 3 scenach – Main Stage, Backspin Stage oraz Excelent Hangar. Od godzin popołudniowych do często 3-4 nad ranem przestrzeń nad lotniskiem zapełnia muzyka hip-hopowa. Oprócz występów artystów organizatorzy zadbali o szkolenia artystyczne silnie związane z kulturą undergroundu – w wolnym czasie fani mogą korzystać z pokazów oraz nauki tańca breakdance, profesjonalnego graffiti, i beatboxu pod okiem najlepszych instruktorów.

 

POWRÓT
Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.    [ROZUMIEM]